شرکت ایستا سازه با هدف بهبود سطح کیفیت اجرا پانل های دیواری اکوتک و همچنین افزایش سرعت اجرا که بزرگترین هدف این شرکت است اقدام به معرفی چسب ملات اکوتک در کنار پانل های دیواری خود نموده است .

وظیفه اصلی این محصول برقراری اتصال و توضیع یکنواخت تنش در سطح کار می باشد   زیرا که در مراحل نصب پانل های دیواری اکوتک به جهت اجرا یکپارچه میزان ملات مصرفی به صورت زیادی نسبت به سایر مصالح آجر چینی سنتی کاهش یافته است لذا نیاز به چسب ملاتی با مقاومت بالا برای توضیع تنش و سرعت گیرش بالا است.
به دلیل وجود اتصالات فاق و زبانه در ضلع جانبی پانل های دیوار اکوتک و گیرش بالای چسب ملات اکوتک و همگن بودن مصالح مصرفی باعث کاهش چشمگیری در میزان مصرف ملات در مقایسه با سایر مصالح سنتی آجر چینی و بلوک چینی میگردد.
قابلیت نفوذپذیری بالا و حضور گروه های قطبی این امکان را به چسب ملات اکوتک میدهد که با سطح بتنی و سیمانی پانل های اکوتک و سقف سازه تماس نزدیک برقرار کند که این مهم سبب میگردد که نیروهای چسبندگی را فعال کند و مانع ایجاد ترک در ملات گردد.
همچنین چسب ملات اکوتک با کاهش احتمال ایجاد ترک وهمچنین استفاده از تیپ کناف در پروژه هایی که برای کاهش هزینه تصمیم به حذف اجرا مرحله سفید کاری پس از نصب پانل های دیواری اکوتک میگیرند ( مانند پارکینگ ها و انباری های پروژه های بزرگ ) این امکان را به کارفرمایاین میدهد که پس از اجرا بتوان با بتنه کاری و هموار سازی سطح مسقیما رنگ را بر روی پانل اجرا نمایند.از مزایای چسب پانل دیواری اکوتک میتوان به موارد زیر اشاره نمود :