ویژگی های فیزیکی

بسیاری از مزایای پانل های دیواری اکوتک به دلیل ویژگی های فیزیکی و طراحی این محصول است ، تولید این محصول با استفاده از خط تولید تمام اتوماتیک آلمانی با ویژگی های فیزکی که در این مقاله ذکر خواهد شد ، پوشش دهنده معایب سیستم های سنتی پارتیشن بندی است


ابعاد :

عرض :عرض تمامی ابعاد پانل دیواری اکوتک به صورت ثابت 600 میلیمتر (60 سانتی متر) است

ضخامت :پانل های دیواری اکوتک در ضخامت های 68 ، 75 ، 85 ، 92 ، 100 ، 120 هستند. این در حالیست که شرکت ایستا سازه با بررسی بازار ساختمان کشورمان و نیاز این صنعت تنها اقدام به تولید ضخامت ها 75 میلیمتری و 100 میلیمتری این محصول نموده است. ضخامت 75 میلیمتر مناسب برای پارتیشن بندی داخلی ساختمان ها و ضخامت 100 میلیمتر مناسب برای دیوار های خارجی و دیوار محوطه است.

طول :طول پانل های دیواری اکوتک بر اساس سفارش مشتری قابل تغییر است و امکان برش از 50 سانتی متر الی 315 سانتی متر وجود دارد. در پروژه هایی با ارتفاع بیشتر از 315 سانتی متر باید شاسی کشی انجام گیرد زیرا که آیین نامه مرکز مقررات ملی ساختمان شاسی کشی برای حائل ها را در ارتفاع های بیش از 315 سانتی متر الزامی می داند.

در نتیجه در هنگام تولید برای هر پروژه باید تعیین ارتفاع پانل 3 الی 5 سانتی متر کوتاه تر از ارتفاع کف تا زیر سقف پروژه باشد زیرا در هنگام نصب ( برای توضیح بیشتر به بخش نصب و اجرا در همین سایت مراجعه نمایید ) این فاصله برای عبور تاسیسات ساختمانی استفاده میگردد.

علاوه بر تنظیم ارتفاع پانل ها بر اساس هر پروژه ، امکان برش و تغییر ابعاد پانل ها چه به صورت عمودی و چه به صورت افقی با استفاده از سنگ فرز یا اره نئوپان بری به راحتی در هنگام نصب وجود دارد و این امکان سبب میگردد که بتوان از این محصول در تمام بخش های یک ساختمان ( راه پله ها ، بازشو ها و......) استفاده نمود.


حفره ها :

یکی از مزایای ویژه این محصول طراحی حفره های اکسترودری است زیرا که این حفره ها علاوه بر امکان ایجاد یک فضای مناسب برای عبور تاسیسات باعث کاهش وزن تمام شده محصول و همچنین کمک هرچه بیشتری به خاصیت عایق حرارتی صوتی بودن این محصول کرده است. در هر ضخامت از پانل های دیواری اکوتک تعداردی حفره با قطر های متفاوت وجود دارد که امکان عبور تایسات را فراهم می نماید. در ضخامت 75 میلیمتری پانل های دیواری اکوتک 8 حفره با قطر 44 میلیمتر قرار دارد. و در پانل 100 میلیمتری اکوتک 6 حفره با قطر 65 میلیمتر قراردارد .


فاق و زبانه :

یکی از ویژگی های منحصر به فرد و کارآمد این محصول وجود زبانه و فاق در دو پهلو تمامی ضخامت های این محصول است که سبب اتصال هرچه بهتر و قفل شدن پانل ها در یکدیگر در هنگام نصب میگردد. یکی از دلایل نصب آسان و اتصال با کاهش میزان ملات مصرفی در هنگام نصب وجود بیرون زدگی زبانه و فرورفتگی فاق در مجار هر پانل است که سبب تکمیل فضای مخالف پانل مجاور خود میگردد.


سطح تمام شده فوق العاده صاف:

با استفاده از تکنولوژی اکستروژن میتوان سطح تمام شده بسیار صاف و با فشردگی بسار بالا به دست آورد چرا که مهمترین ویژگی این تکنولوژی سطح تمام شده عالی است ( good finishing ) . دلیل سطح صاف و بسیار هموار پانل های اکوتک تکنولوژی تولید پیوسته به همراه ویبره و اکسترود شدن بتن است ( در صورت علاقه به مقاله تکنولوژی اکستروژن در همین سایت مراجعه نمایید )

این مزیت ویژه در تولید این محصول سبب گردیده است که بتوان لایه پلاستر رویه که در تمامی مصالح سنتی بلوک چینی به صورت الزامی باید اجرا گردد به طور کامل حذف شده و بتوان با یک لایه 3 میلیمتری از گچ سفید به سطح آماده برای اجرای نقاشی در ساختمان های مسکونی دست یافت ، همچنین در ساختمان های صنعتی و محوطه سازی میتوان بدون نیاز به لایه گچ و خاک و پلاستر سیمان به صورت مستقیم از رنگ و یا سایر مصالح نما سازی ( از قبیل : آجر نما ، سنگ و....) استفاده نمود.